Meksyk – Xcaret

09 xcaret - Meksyk - Xcaret

Xcaret - Park rozrywki przedstawiający Jukatan w pigułce.

12 xcaret flaga e1578917839982 - Meksyk - Xcaret

Będąc w rejonie Playa del Carmen, np. jeśli pogoda nie dopisuje, dobrym pomysłem jest odwiedzić park rozrywki Xcaret. Niestety jest to stosunkowo droga atrakcja. Byliśmy w Xcaret na samym początku naszego wyjazdu, pozwoliło nam to poczuć pierwszy powiew Meksyku. Xcaret to park wodny połączony z poznawaniem historii i odkryciami archeologicznymi Jukatanu. Jest tu mnóstwo wodnych atrakcji, więc strój kąpielowy i klapki należy mieć na sobie. Powierzchnia parku jest naprawdę ogromna, a zwiedzanie zajęło nam cały dzień.  Część atrakcji odbywa się w tym samym czasie, część jest powtarzana kilka razy w ciągu dnia. 

Kupując bilet wejściowy do parku można było zaopatrzyć się w pakiet oferujący jedzenie i picie. Nawet jeśli wykupiliście pakiet z jedzeniem, zjeść i napić się można tylko raz w ciągu dnia. Macie do wyboru parę bufetów, gdzie serwowanie jedzenia zaczyna się od 12:00.
Polecamy wam taneczne showpowtarzane jest 3 razy w ciągu dnia i raz w trakcie nocnego show. Regionalne tańce możecie podziwiać wieczorem w amfiteatrze.

Fajną atrakcją parku są podziemne rzeki, w których można pływać i nurkować i podziwiać dżunglę. Pływa się wzdłuż unikatowych formacji skalnych i morskich skamieniałości, miejscami można się zatrzymać i zrelaksować przy ciepłych promieniach słońca. W parku są cztery różne rzeki, trzy, w których można pływać i nurkować, a jedna, po której można pływać tylko tratwą. Blue River, Maya River i Manatee River- te podziemne rzeki wpływają do morza, obok niesamowitych lasów namorzynowych.

03 xcaret 3 - Meksyk - Xcaret
05 xcaret 5a - Meksyk - Xcaret

Jeśli chcecie wypożyczyć sprzęt do snurkowania, to kosztuje on 10 $ od os (wymagany jest zwrotny depozyt w wysokości 20$). Dla gości, którzy zakupili Xcaret Plus, sprzęt do snorkelingu jest zawarty w cenie biletu (wymagany jest zwrotny depozyt w wysokości 10 $).
Xcaret zwierzęta spotkacie na każdy kroku, oprócz zwierząt wodnych w basenach i akwariach, możecie zobaczyć z bliska papugi ary i flamingi.

01 xcaret 1 - Meksyk - Xcaret
02 xcaret 2 - Meksyk - Xcaret
06 xcaret 6 - Meksyk - Xcaret
10 xcaret motyl - Meksyk - Xcaret
Znajdziesz tu jeden z największych na świecie pawilon motyli.
14 xcaret zolw - Meksyk - Xcaret
Jest to też akwarium żółwi morskich.
15 xcaret meduzy - Meksyk - Xcaret
16 xcaret delfiny - Meksyk - Xcaret
09 xcaret - Meksyk - Xcaret

Na wieczorne show taneczne w amfiteatrze, radzimy wam przyjść z co najmniej godzinnym wyprzedzeniem, żeby zająć dogodne miejsce. Idąc do amfiteatru spotkacie niezliczoną liczbę artystów i aktorów, pomalowanych i ucharakteryzowanych w cudowny sposób. Miniecie masę palących się pochodni, które dodatkowo budują nastrój. Samo show jest niesamowity, opowiada on historię Jukatanu.

18 xcaret show - Meksyk - Xcaret
07 xcaret - Meksyk - Xcaret

Gdzieniegdzie pojawiały się rękodzieła i sklepy z pamiątkami

08 xcaret - Meksyk - Xcaret
11 xcaret rekodzielo e1578917777441 - Meksyk - Xcaret

Aktualne ceny biletów wstępu znajdzie pod tym linkiem https://www.xcaret.com/en/

Ważne informacje:

  • Bilety kupione online są tańsze. Na miejscu zapłacicie ok. 10 $ więcej za każdy bilet.
  • Są różne opcje biletów, najtańszy to koszt rzędu 80 $/os.
  • Na Xcaret trzeba poświęcić cały dzień.
  • W pakiecie oferującym jedzenie, pamiętajcie, że zjeść i napić się można tylko raz w ciągu dnia. Do wyboru jest parę bufetów, gdzie serwowanie jedzenia zaczyna się od 12:00.
  • Na wieczorne show w hali widowiskowej radzimy wam przybyć wcześniej, min.1 godz. Żeby zająć miejsce siedzące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *