O nas

IMG 0262 - O nas
Kontakt:

Poznajcie nas: Architekci Ania i Łukasz, których łączy pasja i miłość do podróżowania.

Przedstawiamy Wam świat widziany oczami architektów!

Architektura i podróże idą w parze..

Kochamy wielkie miasta i budowle, które je tworzą. Kochamy trudno dostępne zakątki świata. Dzięki podróżowaniu nauczyliśmy się jak świat jest piękny i różnorodny!
Podróże zwiększają naszą świadomość społeczną, w szerszym stopniu poznajemy środowisko zurbanizowane. Każda nasza podróż jest wciągająca i zawsze pełna przygód. Podróżujemy zawsze na własną rękę, bo ten sposób czujemy większą satysfakcję.
Podróże to nie tylko masa przyjemności, ale również coś, co może wiele nauczyć. Dzięki każdej nawet całkiem niedalekiej podróży możesz stać się nowym, lepszym, mądrzejszym człowiekiem. Podróże uczą nas, że ludzie żyją całkowicie różnie, w lepszych od naszych, a również w o wiele gorszych standardach. I wszystkim tym ludziom towarzyszą takie same problemy życia codziennego, w tym uczucia smutku i radości, miłości i nienawiści. Obserwacja innych kultur jest dla nas ogromnie cenna. Częścią tego, co czyni miasto, miastem, są ludzie, którzy zalewają ulice i wypełniają budynki energią i emocjami codziennego życia.

Podróżujemy od najmłodszych lat, ale dopiero na studiach rozpoczęliśmy świadome zwiedzanie świata pod kątem zdobywania wiedzy o architekturze i designie. Uczyliśmy się o stylach architektonicznych: gotycki, romański, barok, secesja, architektura współczesna, ale była to wiedza teoretyczna, która była dla nas niewystarczająca. Nasza wiedza o architekturze ograniczała się do tego, co opowiedzieli o nim wykładowcy lub co wyczytaliśmy w książkach i magazynach.

Na naszym blogu macie okazje zapoznać się nie tylko ze słynnymi zabytkami i budynkami w różnych częściach świata, przybliżymy jak funkcjonują miasta, ale także krótko wyjaśnimy w jaki sposób historyczne, polityczne i kulturalne wydarzenia pomogły w ukształtowaniu miejskich krajobrazów.

Dzięki podróżowaniu powiększamy swoją wiedzę o architekturze i designie.

Podróże uczą czerpania radości z życia, Bo nic nie daje tyle radości co poznawanie nowych miejsc, ludzi, kultur i smaków.